Elite-avond European Sport Horse Auction: topper € 175.000

Maar liefst € 175.000,- werd op dinsdagavond in Schijndel tijdens de sfeervolle elite-avond van de European Sport Horse Auction betaald voor Verde, een zesjarige goedgekeurde hengst van Verdi uit een moeder van Polydor. De hengst is verkocht naar Italië naar de moeder van profruiter Giampiero Garofalo na een openingsbod uit de Verenigde Staten van € 100.000,-. De omzet van de veiling bedroeg € 923.000,-, de gemiddelde prijs van de dertig paarden was € 30.766,-.

Namens de organisatie bedankte Dennis Swennen alle vrijwilligers voor hun inzet om de veiling te laten slagen. Ze kwamen samen met Verde, het duurste veilingpaard, in de ring voor een onvergetelijke groepsfoto.

Kees van den Oetelaar was op zijn thuislocatie meer dan tevreden met het verloop van de veiling tot nu toe: “Ook deze paarden zijn allemaal verkocht, niemand van ons heeft meegeboden. En ik weet zeker dat alle mensen gelukkig zijn met hun paarden, over een paar jaar lopen uit deze groep ook paarden internationaal. Een prachtige veiling was het. Heb je gezien hoeveel mensen de paarden aan het uitproberen waren na de presentatie? Dat heb ik nog nooit ergens meegemaakt. Volgend jaar weer? Ja natuurlijk!  Dit moet groeien naar iets nog mooiers, naar een veiling waar de mensen elk jaar graag terug willen komen om te kopen, dat is mijn doel.”

Op woensdag 19 september gaat de driedaagse European Sport Horse Auction in De Molenheide in Schijndel om 19.00 uur verder met de veiling van maar liefst 74 veulens.

Verde en Giampiero Garofalo

https://www.galop.be/nieuws/26393/elite-avond-esh-auction-topper-175-000